Memory Crowd

Memory Crowd hafıza oyunları ile crowd oyunlarını birleştirerek yaptığım hyper casual tarzı oyun. Oyun play storeda yayımlandı. İndirmek isterseniz bağlantı linki yazıda mevcut.

Play Store Link: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.HCS.MemoryCrowd

Memory Crowd was among the best games released in July in an independent evaluation on gameskeys.net 🙂
Link: https://gameskeys.net/top-android-games-to-tryout-in-july-2021/

Keep the green squares in your memory and reach to the finish Try to reach the finish by keeping the green platforms in your memory in the levels consisting of green and red platforms.

Levels will get harder and harder and you will need to keep more platforms in your memory Choosing green platforms will increase the number of people in the crowd If you choose the red platforms you will lose some of the people in the crowd Some platforms are very dangerous if you choose these platforms by mistake, you will lose directly. With the diamonds you earn at the end of the level, you can look at the platforms a little longer or start with more people at the beginning of the game. You can play this game to improve your memory. You will need to memorize more lines in a shorter time in the following levels.

Test your memory! let’s see how far you can go


Bu oyunda crowd oyunları ile klasik hafıza oyunlarını birleştirip yeni bir oyun mekaniği ortaya çıkarmaya çalıştım. Güvenli platformlara gelindiğinde belli bir süreliğine bütün platformlar açılıyor ve yeşil olan platformların hafızada tutulması isteniyor. Daha sonra bütün platformlar kapatılıyor ve oyuncu bir sonraki güvenli platforma ulaşmaya çalışıyor.

Bölümler ilerledikçe hafızada tutulması gereken platform sayısı artıyor dolayısıyla bölümler daha zor hale geliyor. Ayrıca platformların açık kalma süreleri de azalıyor. Bu durumda bölümleri zorlaştırıyor.

Platformların üzerindeki sayılar üzerine gelinince ne kadar karakter kazanacağımızı veya kaybedeceğimizi belirliyor. Bazı platformların üzerinde kuru kafa simgesi ve yanlışlıkla bu platformları seçersek kaç tane karakterimiz olduğuna bakmaksızın oyunu kaybediyoruz.

Bazı bölümlerde güvenli platformlar yerine üzerinde göz simgesi olan platformlara ulaşmamız gerekiyor. Ancak bu platformlara ulaşınca ilerdeki platformlar açılıyor.

Bölüm sonlarında kazandığımız puanlarla oyunu daha kolay hale getirmek için bazı geliştirmeler yapabiliyoruz.

Bir cevap yazın