Low Poly Tree Pack Vol-1 / Düşük Yüzeyli Ağaç Paketi 1


İndir “Low Poly Tree Pack-1 / Düşük Yüzeyli Ağaç Paketi -1” Tree_1.rar – 75 defa indirildi – 18 MB


LICENSE TERMS / LİSANS KOŞULLARI :

Creative Commons Lisansı

Hami Cihat SERTCAN isimli yazarın low poly tree models başlıklı eseri bu Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.
https://hamisertcan.com/2020/04/29/low-poly-tree-pack-vol-1-dusuk-yuzeyli-agac-paketi-1/ bağlantısındaki esere dayalı olarak.


Tree 1: 3328 Faces, Tree 2: 3032 Faces, Tree 3: 3200 Faces, Tree 4: 2148 Faces

This model is suitable for use in mobile/PC game-development, VR/AR applications, advertising, design visualization, forensic presentation, etc.


1.Ağaç: 3328 Yüzey, 2. Ağaç: 3032 Yüzey, 3. Ağaç: 3200 Yüzey, 4. Ağaç: 2148 Yüzey

Bu modelleri mobil / PC oyun geliştirme, VR / AR uygulamaları, reklam, tasarım görselleştirme, adli sunum vb. amaçlarla kullanabilirsiniz.

Blender 3D programı ile yaptığım 4 adet düşük yüzey sayısına sahip ağaç modeli…

Bu modelleri özellikle oyunlarda da kullanılabilir olmaları için düşük yüzey sayısıyla yapmaya çalıştım. Modelleri Blender’ ın ağaç yapma eklentilerinden biri ile (Mtree) yaptıktan sonra mesh objesine çevirdim. Objelerin sorunlu olan kısımlarını manuel olarak düzelttikten sonra kaplama koordinatlarını çıkarttım. Daha sonra yaprakların ekleneceği bölümleri seçip vertex groups oluşturdum. Yapraklar için parçacık sistemi ekledim ayarları yaptıktan sonra parçacık sistemini mesh objesine dönüştürdüm ve ağacın dalları ile birleştirip tek bir obje haline getirdim. Materyal için dallarda basit bir ağaç dokusu ve gimp ile yaptığım aynı dokunun bump mapini kullandım. (Bump map tam olarak doğru sayılmaz çünkü resimden bump map’ e çevirdim ve resimde tam olarak yüzey çıkıntıları net değildi.) Yapraklarda kullanılacak materyal için de alfa kanalı olan bir yaprak dokusu kullandım. Ayrıca yaprakların bir miktar ışık geçişine imkan sağlamaları için translucent materyal ile bir kombin oluşturdum.

İndir “Low Poly Tree Pack-1 / Düşük Yüzeyli Ağaç Paketi -1” Tree_1.rar – 75 defa indirildi – 18 MB

Bu yazıda %d yorum var

Bir cevap yazın