Low Poly House Model-1 / Düşük Yüzeyli Ev Modeli-1


İndir “Old House Model / Eski Ev Modeli” House_1.rar – 78 defa indirildi – 34 MB


LICENSE TERMS / LİSANS KOŞULLARI :

Creative Commons Lisansı

Hami Cihat SERTCAN isimli yazarın House Model / Ev Modeli başlıklı eseri bu Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.
https://hamisertcan.com/2020/04/28/house-model-1-ev-modeli-1/ bağlantısındaki esere dayalı olarak.


This model is suitable for use in mobile/PC game-development, VR/AR applications, advertising, design visualization, forensic presentation, etc.

Model (option 1): 5.520 Faces, 11.751 Tris

Model (option 2): 2.832 Faces, 5.815 Tris


Bu modelleri mobil / PC oyun geliştirme, VR / AR uygulamaları, reklam, tasarım görselleştirme, adli sunum vb. amaçlarla kullanabilirsiniz.

Model (Seçenek 1): 5.520 Yüzey, 11.751 Tris

Model (option 2): 2.832 Yüzey, 5.815 Tris


Çok eskiden fps tarzı bir oyunda mekanda kullanılacak objeler için yaptığım birkaç ev modelinden biri…

Modelin özellikle pencereleri yanlış ölçülerde ve yanlış konumdalardı. Pencerelerin konumlarını ve birazda boyutlarını değiştirdim. Modelin kaplama koordinatlarını en baştan çıkardım.

Bu modelde zamanımı en çok alan kısım duvar için kullanacağım materyali yapmak oldu. Aslında internette arayarak sıvası yer yer dökülmüş tuğla duvar dokusu bulabilirdim. Ancak ben kendi materyalimi yapmak istedim. Yaptığım bu materyali de yakın zamanda indirilebilir içeriklere ekleyeceğim.

Bu modelde duvar materyalinden başka beton ve mahya kiremiti için de materyaller yaptım. Onlarıda zamanı gelince paylaşacağım.

Sonuç itibari ile materyalin ne kadar önemli olduğunu gösteren bir çalışma oldu. Model ne kadar basit olsa da iyi bir materyal ile gerçekçi bir görünüm elde etmek mümkün olabiliyor.

İndir “Old House Model / Eski Ev Modeli” House_1.rar – 78 defa indirildi – 34 MB

Bir cevap yazın