F-16 Fighting Falcon Modeli

2013 senesinde modelleme yeteneklerimi geliştirmek için tam olarak başarabileceğime emin olamadığım halde başladığım ve daha önce modellediğim şeylere görece son derece zor olduğuna inandığım bir çalışmam.

Aslında tam olarak blueprintlere (referans çizimler) bağlı kalmadığım daha doğrusu kalamadığım (beceremediğim için) videodaki bazı karelerden de anlaşılıyor 🙂 Bu modelde uçağın burun kısmının altından havayı alıp jet motorlarına kadar ileten kısım fazlasıyla kafa karıştırıcı olmuştu. Ayrıca modellemeye nasıl başlayacağımı da bilememiştim. Birkaç farklı şekilde obje ile başlayıp sonunun gelmeyeceğine inandığım için silip en başa dönmüştüm.

Sonuçta modeli bitirdiğimde sonuç beni fazlasıyla mutlu etti. Bu modelden sonra gerçekten bir şeyler modellemenin çokta zor olmadığına gereken özen ve zaman verildiği takdirde her türlü objenin modellenebileceğine inancım oldu.

Sonralardan bu modeli yaptığım bir animasyonda kullanırım diye düşünerek kanatların birbirleriyle bağlantısını yapmak için de bir araştırma yapıp izlediğim bir ders videosunu kendi modelime tatbik ederek aşağıdaki çalışmayı hazırlamıştım…

Bir cevap yazın